Jestliže se zajímáte o to, co škodí prostatě, a naopak co jí prospívá, a jaké jsou vhodné vitamíny na prostatu, jste na dobré cestě k úspěchu, protože ten se dostaví pouze u lidí, co se o problematiku zajímají aktivně, a nenechávají to pouze na lékařích. Mimochodem, řada současných léčebných metod ignoruje vliv stravy a snadno se o tom přesvědčíte například v nemocnicích ve skladbě jídelníčku, kde bývají zařazovány potraviny z bílé mouky a rafinovaného cukru, což jsou již velmi dobře známé bílé jedy, které v životě několika generací natropily již spoustu zla.
Než začnete se suplementy, vraťte se ke své přirozenosti – co tím máme na mysli? Přirozené je jíst ovoce a zeleninu, oříšky a semínka a k tomu přidat pečivo a obiloviny celozrnné, včetně bezlepkových, jako je quinoa, pohanka, ovesné vločky, jáhly nebo amarant a kvalitní med. Nepřirozené jsou naopak sladkosti s bílým rafinovaným cukrem a výrobky z bílé mouky (bílý chléb, rohlíky atp.) Přirozenější je také vegetariánská strava, kdy nahrazujete maso luštěninami, které s obilovinou tvoří aminokyselinový komplex všech esenciálních prvků. Do zdravé výživy také nepatří alkohol, cigarety, káva, kolové a další cukrem slazené nápoje a syntetická sladidla.
Ne všechny suplementy jsou vhodné – kdo se zajímá o zdravou výživu, bude již zřejmě řešit i potravinové doplňky. Některé z nich vhodné nejsou, zejména různé syntetické náhražky, důvěřujte své intuici a přírodnímu složení a dopřejte si například vitamín K2MK7, vitamín D3, vitamín C ve formě mletých šípků nebo tropického ovoce Aceroly, mořské řasy Kelp, provitamín A (rakytník), minerálku Magnesia Extra s hořčíkem a křemíkem, výtažky ze sibiřské jedle, a také bylinky, s nimiž budete lépe zvládat stres, a které obnovují hormonální rovnováhu, například Ženšen nebo Kotvičník zemní.